Echo serca Warszawa – sposób na zdrowe serce!

Mieszkańcy stolicy żyją w ciągłym biegu i nieustannym stresie. Natłok obowiązków zawodowych, konieczność dbania o dom oraz prowadzenie aktywnego życia towarzyskiego pochłaniają cały nasz czas. Mało kto znajduje chwilę na odpoczynek i regenerację. Dodatkowo taki styl życia skłania nas do wyrabiania szkodliwych nawyków, takich jak palenie papierosów lub nadużywanie alkoholu. Większość osób nie przywiązuje także dużej uwagi do zdrowego odżywiania, serwując sobie śmieciowe jedzenie, które wpływa negatywnie na nasz organizm. Wszystko to razem może stać się przyczyną wielu chorób, a także zaszkodzić naszemu sercu. Echo serca Warszawa to badanie, które każdy z nas przynajmniej od czasu do czasu powinien wykonać, by zyskać pewność, że naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Na czym polega badanie?

Echo serca Warszawa to badanie, które pomoże nam wykryć wszelkie nieprawidłowości w pracy naszego serca, a tym samym zapobiec rozwojowi poważnych chorób. Polega ono na oglądaniu wspomnianego organu przy pomocy aparatu USG wraz z możliwością pomiaru przepływu krwi. Badanie to nie jest zbyt uciążliwe i nie narazi nas na stres i dyskomfort. Podczas jego przebiegu pacjent musi znajdować się w pozycji leżącej z lewa ręką uniesioną nad głowę oraz rozebrać się do pasa. Obraz serca wyświetlany jest na specjalnym monitorze, a lekarz przeprowadzający badanie ocenia na tej podstawie jego stan. Na przeprowadzenie takiej kontroli wystarczy nam zaledwie 20-30 minut.

 

Echo serca Warszawa –  co, gdzie i za ile?

Badanie naszego serca to bardzo ważna kwestia, dlatego nie powinniśmy jej unikać. Na terenie Warszawy znaleźć możemy mnóstwo gabinetów i przychodni, które oferują wykonywanie takich badań. Możemy je zrealizować zarówno w ramach NFZ, jak i podczas prywatnej wizyty, a wówczas zapłacimy za nie od około 120 do 200 złotych w zależności od wybranego gabinetu. Cena badania może nie jest niska, jednak pamiętajmy, że lepiej wykonać je wcześniej, niż uzyskać na nie skierowanie dopiero wtedy, gdy pojawią się problemy.